woMAN

Elbląg. Premiera „woMAN” w Teatrze Sewruka

Magdalena Bocianowska i Monika Łyżwa w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląg zdobyły fundusze, aby wystawić „woMAN”. Aktorki nie tylko zagrają, ale także wyreżyserują spektakl. – Tematyka spektaklu porusza bardzo ważne kwestie. To nasz autorski pomysł, a raczej pomysł z życia – przyznają.
Czytaj dalej…

Premiera u Sewruka. „Jeszcze czegoś takiego Państwo na pewno nie widzieli w naszym teatrze.”

W piątkowy wieczór (20 grudnia), na  Małej Scenie Teatru im. A. Sewruka w Elblągu miała miejsce premiera.  W ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląg powstał spektakl „woMAN”.
 Nie przez przypadek tytuł spektaklu zapisany jest po angielsku i w specyficzny sposób. Wyróżnienie wielkimi literami liter MAN pokazuje, że w każdej kobiecie, zwłaszcza tej zahartowanej przez przeciwności losu, jest siła przypisywana mężczyznom.

Czytaj dalej…

Wywiad w Radiu ESKA

Słuchaj tutaj

 

„Ten spektakl jest nietypowy, jest nowatorski. Aktorki będą dialogowały nie słowem, a ciałem. Dziewczyny same siebie reżyserowały, same zrobiły dekoracje, same szyły kostiumy. Wszystko zrobiły same. Zadbały o nietuzinkową, bardzo oryginalną oprawę muzyczną, a także wizualizację”.

Maria Makowska-Franceson

Czytaj więcej

”To, co jest istotne w naszym spektaklu to fakt, że nie chcemy w żaden sposób wybielać kobiet. Chcemy pokazać, że mamy zarówno wady jak i zalety. Podejmujemy czasem złe decyzje, mamy gorsze dni, buzują w nas emocje, które doprowadzają do nie najlepszych sytuacji. Jesteśmy ludzkie. Kobieta to chodzące tornado, pełne nieobliczalnych zachowań, ruchów. Ta nasza natura prowadzi nas czasem do upadku, ale także do zwycięstw. Dzięki niej jesteśmy silne, niesamowite i możemy przenosić góry”

Monika Łyżwa

Czytaj więcej